არქივი- 14.03.2020 30-მდე გაიზარდა კორონავირუსით ინფიცირებულთა რიცხვი საქართველოში გაზიარება გაზიარება საქართველოში ახალი კორონავირუსით ინფიცირებულთა რიცხვი ხუთით გაიზარდა. ამ დროისთვის ქვეყანაში სულ 30 შემთხვევაა დადასტურებული. ამის შესახებ ინფორმაცია მთავრობის მიერ შექმნილ სპეციალურ ვებ-გვერდზე stopcov.ge-ზე არის განთავსებული. ამავე ცნობით, კარანტინის რეჟიმშია 418 ადამიანი, ხოლო სტაციონარში მეთვალყურეობის ქვეშ-54. ჯერჯერობით არ გაკეთებულა განცხადება, თუ როგორ მოხდა ახალი ხუთი შემთხვევის გამოვლენა, ისინი ქვეყნის შიგნით დაინფიცირდნენ თუ იმპორტირებული შემთხვევებია. • კორონავირუსით ინფიცირებული პირველი პაციენტი გამოჯანმრთელდა • საქართველოს მთავრობა აქვეყნებს კონკრეტულ გეგმას ეკონომიკის გადასარჩენად. რა წერია გეგმაში • მუშაობა სახლიდან, თვითიზოლაცია, კარანტინი – რა რეკომენდაციებს გასცემს საქართველოს მთავრობა • როგორ უნდა დავიცვათ თავი კორონავირუსისგან და რაში მდგომარეობს საფრთხე. კითხვებზე პასუხები 2-წუთიან ვიდეოში • კორონავირუსი: არავითარი ხელის ჩამორთმევა, ერთმანეთს იდაყვებითა და ფეხსაცმელებით ვესალმებით. ვიდეო • საქართველო: ტურისტები აღარ ჩამოდიან, სასტუმროები გაკოტრების პირას არიან
RFE/RL-ის გამოძიება: ნედლი რძის მწარმოებელი უდიდესი ფერმა, ძროხებს ევროკავშირში აკრძალული ქათმის ნაკელით კვებავდა
ერთპარტიულ პარლამენტში მიიღეს "FARA", მედიის შემზღუდავი კანონი, დააბრუნეს "სამშობლოს ღალატის" მუხლი და გააქრეს სიტყვა "გენდერი"