კორონავირუსი არქივი- 24.03.2020 COVID-19-ით დაავადებულთა რიცხვი 66-მდე გაიზარდა ჯემნიუსი თბილისი გაზიარება გაზიარება მათგან ერთ-ერთი 15 წლის ბავშვია. კლინიკაში გადმოყვანამდე ისინი თვითიზოლაციაში იმყოფებოდნენ. 24 მარტის მდგომარეობით, საქართველოში კორონავირუსით ინფიცირების 66 შემთხვევაა დადასტურებული. კარანტინის რეჟიმშია 3320 ადამიანი, ხოლო სტაციონარში მეთვალყურეობის ქვეშ – 235. რას ნიშნავს საგანგებო მდგომარეობა – რისი უფლება გვაქვს და რისი არამარნეული და ბოლნისი დაიკეტამარნეული ეპიდაფეთქების მოლოდინში. რა ხდება დახურულ ქალაქში 66 ინფიცირებული ადამიანიდან 9 გამოჯანმრთელებულია. ესპანეთში კორონავირუსით ინფიცირებული საქართველოს 3 მოქალაქე გარდაიცვალა. კორონავირუსის პანდემიის შეჩერების მიზნით საქართველოში 21 მარტს საგანგებო ვითარება გამოცხადდა, 23 მარტს კი კორონავირუსის შიდა გავრცელების გამო მარნეული და ბოლნისი დაიკეტა.