բնապահպանական խնդիրներ – 3%։
86%-ը կողմ է Եվրամիությանն անդամակցելուն
Հարցման համաձայն՝ բնակչության 86%-ը կողմ է Վրաստանի անդամակցությանը Եվրամիությանը, իսկ 14%-ը դեմ է դրան։ «Ո՞րն է հիմնական պատճառը, որ Դուք աջակցում եք Եվրամիությանն անդամակցելուն» հարցին պատասխանել են հետևյալ կերպ՝
Հարցին, թե որ կուսակցության օգտին կքվեարկեին, եթե խորհրդարանական ընտրությունները տեղի ունենային այսօր, 37%-ը պատասխանել է, որ իր ձայնը կտար իշխող «Վրացական երազանք» կուսակցությանը։ Ընդդիմադիր «Ազգային շարժում» և «Ագմաշենեբելի ռազմավարություն» կուսակցությունների օգտին պատրաստ է քվեարկել հարցվածների 21%-ը։ Մնացած կուսակցությունների օգտին հանդես է եկել հարցվածների 9-1%-ը։
Այս դեպքում կիրառվել է բաշխման մեթոդը, որով հետազոտողները կանխատեսում են, թե ում օգտին կքվեարկեն այն հարցվողները, որոնք չեն պատասխանել հարցին, թե որ կուսակցությանն են սատարում։
Բնակչության 80%-ը մտադիր է մասնակցել խորհրդարանական ընտրություններին
Բնակչության 80 տոկոսը մտադիր է մասնակցել 2024 թվականի խորհրդարանական ընտրություններին։ Հարցին, թե որքանով է հավանական մասնակցությունն այդ ընտրություններին, տվել են հետևյալ պատասխանները՝