Azərbaycan Arxiv- 17.07.2021 Jurnalistlər Bakı Apellyasiya Məhkəməsinin önündə etiraz aksiyası keçiriblər – VİDEO Sevgi İsmayılbəyli Paylaşmaq Paylaşmaq İyulun 17-də bir qrup jurnalist Bakı Apellyasiya Məhkəməsinin önündə etiraz aksiyası keçirib. Onlar müstəqil medianın bu məhkəmədə keçirilən proseslərə buraxılmamalarının səbəbini öyrənmək istəyiblər. Polis bu dəfə də “Toplan”a etiraz edən gənclərin aksiyasını zorakılıqla dağıtdı – VİDEOBakıda aktyorun küçə performansı zorakılıqla dayandırılıb – VİDEO Qeyd olunub ki, bütün proseslərdə səbəb kimi hakimin icazəsi olmadığı deyilir. Jurnalistlər hakimin, ya da hakim köməkçisinin onları qəbul etməsini tələb ediblər. Lakin “dördüncü hakimiyyət” nümayəndələrinə heç kim açıqlama verməyib.
Deputatın müxalifətçinin aclıq aksiyasına şərhi: “Yaqublu vasitəsilə Azərbaycan hakimiyyətinin qeyri-humanist obrazı yaradılır”